جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه مشکل خشک نکردن ظرفشویی را برطرف کنیم؟

خشک نکردن ظرفشویی یکی از مشکلاتی است که کاربران زیادی از بروز آن شکایت دارند. در این شرایط دستگاه مرحله خشک کردن ظروف را به درستی انجام نداده و ظرف ها مرطوب باقی می مانند. خشک کن یک سیستم نسبتا جدید در ماشین های ظرفشویی است که پس از پایان شست و شو فعال شده و ظروف را خشک می کند. گاهی به دلایل مختلف این سیستم از کار افتاده و فرایند خشک شدن ظروف را مختل می نماید.

اگر شما هم با این مشکل مواجه شده و با تبعات آن درگیر هستید، نکاتی که در ادامه مطلب می آیند را از دست ندهید. ما ضمن بررسی دلایل خشک نکردن ظرفشویی ، راه حل هایی را برای برطرف کردن این مشکل به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. چنانچه مساله حل نشد، تیم تعمیرات ظرفشویی در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی خدمات تخصصی تری را به شما عزیزان ارائه خواهند داد.

چگونه مشکل خشک نکردن ظرفشویی را برطرف کنیم؟

دلایل خشک نکردن ظرفشویی

عوامل متعددی منجر به از کار افتادن سیستم خشک کن در ماشین های ظرفشویی می شوند. یکی از این عوامل کافی نبودن مایع جلا دهنده یا پایین بودن کیفیت آن است. در این صورت جلا دهنده به بخش مورد نظر نمی رسد و ظروف به درستی خشک نخواهند شد. گاهی هم دستگاه هیچ نقص فنی ندارد و تنها دلیل خشک نکردن ظرفشویی ، چینش نادرست ظرفها است. به هم ریختن برنامه شستشو و تنظیمات نیز ممکن است موجب خشک نشدن ظروف شود. به صورت خاص اگر برنامه ماشین ظرفشویی روی QuicK و PreWash تنظیم شده باشد، ظروف به صورت کامل خشک نخواهند شد.

در کنار موارد ذکر شده، یکی از مهم ترین دلایل خشک نکردن ظرفشویی خرابی المنت است. ماشین ظرفشویی تان را از برق جدا کرده و با استفاده از یک مولتیمتر، رسانندگی المنت را بررسی نمایید. به این ترتیب متوجه وضعیت و لزوم نیاز به  تعمیر المنت ظرفشویی سامسونگ خواهید شد. در نهایت خرابی ترموستات هم به عنوان یکی از دلایل مهم برای خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار می گیرد. در اثر از کار افتادن این قطعه، المنت پیش از خشک شدن ظروف خاموش شده و چرخه خشک کن می گردد.

روش های رفع مشکل خشک نکردن ماشین ظرفشویی

اصلاح مایع جلا دهنده

برای برطرف کردن مشکل خشک نکردن ماشین ظرفشویی بهتر است مایع جلادهنده را اصلاح کنید. اگر حجم این ماده کم است، مقدار بیشتری مایع داخل مخزن بریزید. همچنین بهتر است همیشه از جلادهنده های با کیفیت و مرغوب در ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید تا شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشید.

 اگر میخوای دلیل لکه دار شدن ظروف در ماشین ظرفشویی رو بدونی کلیک کن

چینش درست ظروف

یکی دیگر از روش های کاربردی و موثر برای رفع مشکل خشک نکردن ظرفشویی ، چیدمان درست ظروف داخل دستگاه است. وقتی ظروف را مطابق با دستور العمل و به شکل درست در ماشین بچینید، عملیات شستشو و خشک کردن به درستی و بدون هیچ ایرادی انجام خواهد شد.

اصلاح تنظیمات برنامه شستشو

در صورت مواجهه با مشکل خشک نکردن ظرفشویی حتما سری به تنظیمات برنامه شستشو بزنید. اگر برنامه این بخش روی گزینه های QuicK و PreWash تنظیم شده بود حتما آن را اصلاح کنید. معمولا پس از انجام این کار شاهد رفع مشکل خشک کن خواهیم بود.

اصلاح مایع کمک آبکشی

یکی از مواد مصرفی ماشین های ظرفشویی، مایع آبکشی است. اگر مایع یا مخزن کمک آبکشی در ماشین وجود نداشته و یا کیفیت آن پایین باشد، آب از روی ظروف به راحتی سرازیر نمی شود. در نتیجه ظرف های داخل دستگاه به خوبی خشک نخواهند شد. برای رفع مشکل خشک نکردن ماشین ظرفشویی از وجود این مایع و بسته بودن کامل درپوش آن اطمینان حاصل کرده و مشکلات مرتبط با آن را برطرف نمایید.

تعمیر المنت ماشین ظرفشویی

اگر هیچ یک از روش های ذکر شده منجر به رفع مشکل خشک نکردن ظرفشویی نشد، المنت را بررسی کنید. پیش تر هم گفتیم که برای تست عملکرد المنت می توانید از مولتی متر استفاده کنید. در صورت خرابی المنت باید اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه نمایید تا مشکل برطرف گردد. توصیه می کنیم بررسی و تعمیر المنت ماشین ظرفشویی خود را به تکنسین های مجرب این حوزه واگذار کنید تا عملکرد دستگاه به حالت عادی باز گردد.

تعمیر ترموستات ظرفشویی

ترموستات ماشین ظرفشویی در تنظیم حرارت و دما نقش داشته و ایمنی دستگاه را در مقابل افزایش بیش از حد دما تامین می کند. خرابی ترموستات و عدم عملکرد درست این قطعه مانع از کارکرد صحیح المنت می شود. به این ترتیب چرخه خشک کن با اختلال مواجه شده و ظروف به صورت کامل خشک نمی شوند. برای رفع مشکل در این شرایط، باید ترموستات تعویض شود و یا در صورت امکان تعمیر گردد. پس از تعمیر یا تعویض این قطعه مشکل خشک نکردن ظرفشویی نیز برطرف خواهد شد.

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی همراه مشتری

ماشین های ظرفشویی به دلیل مزایای متعدد خود نظیر صرفه جویی در مصرف انرژی، صرفه جویی در وقت و … بسیار مورد استقبال واقع شده اند. این دستگاه ها متشکل از قطعات ریز و درشت بیشماری هستند که امکان بروز اشکال در هر یک از آنها وجود دارد. با توجه به پیچیدگی بخش ها و قطعات این محصول، لازم است که هر گونه اقدام تعمیراتی آن توسط افراد مجرب و ماهر انجام گردد. نکته ی دیگر این که به دلیل وجود فناوری های جدید در این دستگاه، تعمیرات آن نیاز به ابزار و دستگاه های پیشرفته و استفاده از متدهای جدید دارد.

تمامی این موارد در واحد تعمیر ماشین ظرفشویی مرکز سخت افزار ایران تجمیع شده اند و به همین دلیل، کاربران می توانند از ترمیم بی نقص و تخصصی ظرفشویی خود اطمینان داشته باشند. گفتنی است این مرکز خدمات خود را به یک برند خاص محدود نکرده و در حوزه بررسی و ترمیم انواع ماشین ظرفشویی در برندهای سامسونگ، ال جی، شارپ، توشیبا، پاناسونیک و … فعالیت می کند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری