جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

لباسشویی ایرانی بخرم یا خارجی

پیش از خرید لوازم منزل، همیشه باید فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته شود. اصولاً لوازم برقی پراستفاده هستند و باید تا جای ممکن بهترین کیفیت را با بودجه خود تهیه کنیم. در این بین برای خرید ماشین لباسشویی، به دلیل استفاده زیاد از آن، باید دقت بیشتری به خرج داد. یکی از سؤالاتی که زیاد پرسیده می شود، این است که لباسشویی ایرانی بخرم یا خارجی و این سؤال مهمی است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا ضمن بررسی فاکتورهای مهم در راهنمای خرید لباسشویی در مورد برند آن و این که اهل کدام کشور باشد بهتر است، صحبت کنیم.

لباسشویی ایرانی بخرم یا خارجی

عوامل مهم در خرید لباسشویی کدامند؟

بیشتر افراد اولین فاکتور مهم را برند دستگاه می دانند. برای مثال اگر به برند سامسونگ اعتماد داشته باشند، ترجیحاً در بین محصولات این برند به دنبال محصولی می گردند که امکانات مورد نظرشان را داشته باشد. اما به طور کلی موارد زیر باید در نظر گرفته شوند:

برند محصول: لباسشویی ایرانی بخرم یا خارجی

شما می توانید بین محصولات ایرانی و خارجی، لباسشویی مورد نظر خود را از نظر ظرفیت، میزان مصرف انرژی، ویژگی های فنی و غیره بیابید. با این وجود، نکته ای که در مورد انتخاب برند وجود دارد که بسیار هم مهم است، خدمات پس از فروش است. برای مثال اگر تعمیر لباسشویی مورد نظر شما در کشور ما توسط افراد و مجموعه های مجاز و تحت نظر اتحادیه صورت نگیرد، خرید آن ها منطقی نیست. همچنین برخی برندهایی که به دلایل مختلف فروش آن ها متوقف شده و به طور رسمی صورت نمی گیرد، فاقد گارانتی هستند.

برندهای ایرانی در سال های اخیر توانسته اند با برخی برندهای خارجی رقابت کنند. این محصولات از نظر طراحی ظاهری و امکانات و خصوصیات فنی، چیزی از رقبای خود کم ندارند. البته قابل درک است که بسیاری بخواهند از برندهایی که سال ها در زمینه تولید ماشین لباسشویی و سایر لوازم برقی منزل تجربه دارند، خرید انجام دهند. به همین دلیل هم ممکن است برندهای ایرانی اولین انتخاب خانواده ها نباشد.

ضمن اینکه بسیاری از برندهای خارجی، لباسشویی های خود را با قابلیت های بیشتری مانند پشتیبانی از زبان های مختلف و قابلیت های هوشمند مانند هوش مصنوعی و اینترنت اشیا عرضه می کنند. در نهایت جوابی قطعی برای پاسخ به سؤال لباسشویی ایرانی بخرم یا خارجی وجود ندارد و شما باید تحقیق کاملی در این خصوص انجام دهید.

ظرفیت ماشین لباسشویی

فاکتور مهم دیگر در خرید لباسشویی که باید در نظر داشته باشید، این است که گنجایش یا ظرفیت ماشین لباسشویی چقدر است. این مقدار با عددی بر حسب کلیلوگرم معرفی می شود و معمولاً کمترین میزان آن، 5 کیلویی است. تعداد اعضای خانواده، مشخص می کند که چه ظرفیتی برای شما مناسب تر است. اغلب توصیه می شود خانواده های چهار نفری یا بیشتر، از ظرفیت های بالای 7 کیلو استفاده کنند.

تعمیر ماشین لباسشویی

میزان مصرف انرژی لباسشویی

تمام لوازم برقی برچسب انرژی دارند که نشان می دهد چه اندازه برق مصرف می کنند. اگر برچسب میزان مصرف را در بازه A نشان دهد، یعنی دستگاه کم مصرف است. خوب است بدانید که چه عواملی بر میزان مصرف انرژی تأثیرگذار هستند. در این صورت اگر برچسب انرژی روی دستگاه نبود هم می توانید تخمین بزنید که دستگاه در چه شرایطی است. این موارد عبارتند از:

 • نوع ماشین لباسشویی
 • فرکانس دستگاه
 • ظرفیت و کارایی لباسشویی
 • دمای آب مورد نیاز
 • نوع برنامه شستشو

در نهایت، برای کاهش مصرف انرژی ماشین لباسشویی و همچنین صرفه جویی در پرداخت قبض برق، می توان به عنوان یک راه حل ساده، استفاده بهینه از آن در قابلیت زمان بندی شستشوها و استفاده از برنامه های با تنظیمات مناسب اشاره کرد.

نوع ماشین لباسشویی: درب از بالا یا درب از جلو

ممکن است تصور کنید تنها مدل های قدیمی در انواع درب از بالا تولید می شدند و حالا دیگر چنین لباسشویی هایی وجود ندارد، اما این طور نیست. هرکدام مزایا و معایب خود را داند، اما چون نوع درب از جلو بیشتر در بازار وجود دارد، اغلب خرید لباسشویی های همین نوع انجام می شود.

مزایا و معایب خرید لباسشویی های درب از جلو

مزایا

 • قابلیت شستشوی لباس های بزرگ: با درب از بالا، می توانید لباس های بزرگی مانند حوله و پتو را شستشو دهید.
 • صرفه جویی در فضا: ماشین لباسشویی درب از بالا به دلیل طراحی آن، در محل‌هایی که فضای خالی کمی دارند، مناسب هستند.
 • ظرفیت بیشتر: ماشین لباسشویی های درب از بالا عموماً ظرفیت بیشتری دارند و به شما اجازه می دهند تا بیشترین میزان لباس را در یک بار شستشو بریزید.
 • قابلیت اضافه کردن لباس: با ماشین لباسشویی درب از بالا می توانید در حین شستشو در را باز کنید و لباس جدید اضافه کنید.
معایب
 • نیاز به فضای بیشتر: این نوع ماشین لباسشویی به دلیل استفاده از درب از بالا، نیاز به فضای عمودی بیشتری دارد. بنابراین نمی توانید آن را زیر پیشخوان کابینت بگذارید.
 • دسترسی محدود: دسترسی به داخل لگن این لباسشویی ها دشوار است. به ویژه اگر طرفیت بالایی داشته باشند، درآوردن لباس ها دشورا می شود.

مزایا و معایب خرید لباسشویی های درب از بالا

مزایا 
 • دسترسی راحت تر: درب جلو به شما اجازه می دهد که به راحتی به داخل ماشین دسترسی پیدا کنید و لباس هایتان را بردارید.
 • قابلیت نصب در فضای کوچک: به دلیل طراحی کم فضای درب جلو، این ماشین لباسشویی ها برای فضای کوچک مناسب هستند.
 • کارایی بهتر: ماشین لباسشویی های درب جلو به نظر برخی از کاربران بهتر عمل می کنند و همچنین معمولاً بهترین گزینه برای استفاده در خانه های کوچک است.
معایب 
 • قابلیت کم شستشوی لباس های بزرگ: ممکن است در برخی از ماشین های لباسشویی درب جلو، حجم لباس های بزرگ محدود شود.

وجود قطعات جانبی

پیشتر که در مورد این که لباسشویی ایرانی بخرم یا خارجی صحبت کردیم به خدمات پس از فروش تا حدودی اشاره کردیم. مهمترین مسئله در دریافت این خدمات، این است که قطعات جانبی برند مورد نظر شما وجود داشته باشد. برای مثال اگر به دنبال تعمیر ماشین لباسشویی ال جی خود باشید، ممکن است نیاز به تعویض قطعه باشد که باید با مراکز معتبر در این باره صحبت کنید. ال جی از برندهای محبوب در کشور ما است که هنوز هم می توانید محصولات آن را تهیه کنید. به طور کلی منظور ما این است که باید تحقیق کنید برند مورد نظر شما، نمایندگی یا مراکز مجاز تعمیرات دارد که بتوانند قطعه های باکیفیت تهیه کنند یا خیر.

نمایندگی لوازم خانگی

هزینه خرید لباسشویی

بدون شک در هنگام خرید لباسشویی، بودجه اهمیت زیادی دارد. برای مثال شاید با بودجه شما امکان خرید یک لباسشویی فوق العاده وجود ندارد. در این صورت باید تصمیم بگیرید از کدام ویژگی چشم پوشی کنید. مثلاً مصرف انرژی مهم است، اما درمورد برنامه های شسشتشو، می توان با تعداد کمتر هم کنار آمد. درواقع بهترین را باید متناسب با بودجه خود تعریف کنید.

به این هزینه ها باید هزینه های احتمالی تعمیرات، سرویس و نگهداری در آینده را نیز اضافه کنید. برای مثال تعمیرات لباسشویی سامسونگ به دلیل استفاده افراد زیادی از این برند، احتمالاً مناسب تر از برندهای کمتر شناخته شده است. این به آن دلیل است که تکنسین های بیشتری برای حضور در بازار، آموزش های تعمیرات و سرویس این برند را دیده اند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.