جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بهترین پکیج از نظر کاربران

پکیج بوتان از وسایل گرمایشی مدرن و پرکاربردی است که امروزه بین عموم مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است. دلایل فراوانی برای این محبوبیت وجود دارد. از مهمترین این موارد می‌توان به استفاده آسان، ایمنی بالا، قیمت پایین و دسترسی آسان و فوری به آب گرم اشاره کرد. میزان استقبال مردم از پکیج‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

خوشبختانه نمونه های خوب زیادی از پکیج های ایرانی موجود است و همه روزه شاهد تجربیات خوبی در زمینه کاربرد آنها هستیم. اما باید دید بهترین پکیج از نظر کاربران، چه مشخصاتی دارد؟ برای پاسخ به این سوال به مزایای پکیج های برتر می‌پردازیم.

ایده آل بودن پکیج بستگی به شرایط موجود دارد!

بسیاری از مردم انتظارات خاصی از پکیج خود دارند. به عبارت دیگر شرایط موجود در انتخاب پکیج موثر است مواردی مانند اشغال فضای کمتر و دسترسی آسان به تمهیدات از جمله این موارد هستند. اکنون باید پرسید هر یک از این مزایا در کدام فضا قابل استفاده است؟

برای مثال در مراکزی که دور از فضای شهری قرار داشته و دسترسی به گاز شهری ندارند، کاربرد پکیج گازی نمی‌تواند گزینه مناسبی محسوب شود. مرغداری‌های صحرایی و صنایعی که به دلایل مختلف نمی‌توانند در شهرها و مراکز نزدیک  به لوله کشی گاز شهری احداث شوند نمونه هایی از چنین مواردی هستند. در این حالت پکیج برقی جایگزین خوبی محسوب می‌شود.

بهترین پکیج

بهترین پکیج برای فضاهای کوچک

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب و تهیه پکیج بوتان موثر است سطح زیربنای فضایی است که دستگاه در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال نمونه های پکیج زمینی کاربرد چندانی در فضاهای کوچک و ساختمان هایی با زیر بنای کم ندارند. بر این اساس بهترین انتخاب برای چنین مواردی، پکیج دیواری است. این نوع پکیج در محل هایی مانند بالکن و فضاهای قابل دسترس به تهویه به راحتی نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از آنجا که احتراق این وسایل گرمایشی در محفظه بسته انجام می‌گیرد، وجود دودکش دوجداره در آنها از دو جهت کاملا الزامیست:

 • خارج کردن گازهای مضر حاصل از احتراق
 • تامین اکسیژن لازم جهت روشن ماندن پکیج

یک مبدل یا دو مبدل؟ بهترین پکیج کدام است؟

اگر در مورد انتخاب پکیج مناسب قدری مطالعه نمایید متوجه می‌شوید که انواع تک مبدل و ۲ مبدل در میان پکیج های دیواری وجود دارد. هر یک از این مدل ها دارای مزایا و معایبی هستند که در جای خود بر انتخاب مشتریان موثرند. از مزایای پکیج تک مبدل می‌توان به قیمت پایین، استهلاک کمتر بخاطر عدم دسترسی به آب گرم در تابستان و نهایتا دسترسی سریع تر به آب گرم اشاره کرد. این در حالی است که مواردی مانند عدم کنترل دقیق دمای آب و امکان رسوب گذاری بیشتر به دلیل مجاورت شعله پکیج با مبدل را می‌توان به عنوان معایب این نوع پکیج نام برد.

از طرفی در پکیج های دو مبدل، علاوه بر مبدل حرارتی اصلی که برای تولید آب گرم در سیستم رادیاتور و ایجاد گرمای محیطی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مبدل صفحه ای نیز وجود دارد. کار این مبدل دوم، تامین آب گرم مصرفی برای ساختمان است. به دلیل راندمان بالای حرارتی، این نوع پکیج کمتر دچار رسوب شده و حرارت مناسب را برای آب گرم مصرفی تامین می‌کند. این نوع بهترین پکیج برای ساختمان هایی با زیر بنای زیاد و نیز مراکز پر تجمع و پرکاربرد است. اما اگر بخواهیم معایب آن را برشماریم باید به مواردی مانند استهلاک بیشتربه دلیل کاربرد مداوم و سنگین و نیز قیمت بالاتر اشاره کنیم.

۱۰ کلید طلایی برای خرید بهترین پکیج!!

با توجه به همه آنچه گفته شد، چنانچه قصد خرید پکیج مناسب را برای مکان مورد نظر خود داشته باشیم ، باید به نکات زیر توجه کنیم:

 • نیاز واقعی ساختمان

مهمترین مورد در انتخاب پکیج مناسب، توجه به ظرفیت و نیاز ساختمان و تناسب آن با اندازه پکیج است. بزرگی یا کوچکی بیش از حد پکیج، آن را از صرفه اقتصادی خارج کرده و ضمن تحمیل هزینه اضافه به خریدار کارایی لازم و مفید را نیز ارائه نخواهد کرد. از میزان مصرف انرژی تا راندمان بهره‌وری و آسایشی که از کاربرد پکیج حاصل می‌شود، همه و همه به تناسب ظرفیت آن با اندازه ساختمان بستگی دارد.

 • نوع بنا و مصالح ساختمانی بکار رفته در آن

این مورد هم بر میزان گرمای مورد نیاز تاثیر داشته و انتخاب بهترین پکیج را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

 • کیفیت بالای قطعات و نیاز کمتر به تعمیر و تعویض آنها

انتخاب پکیج مناسب با قطعات با کیفیت، برای خریدار و فروشنده هر دو یک برگ برنده محسوب می‌شود. فروشندگان چنین دستگاه هایی کمتر با مشکلات ثانویه پس از فروش مواجه می‌شوند و خریداران نیز بایت تعویض و تعمیر مکرر درگیر هزینه های بی‌مورد نمی‌شوند.

 • کم صدا بودن پکیج

برای کسانی که نسبت به صدا حساسند، این مورد باید کاملا مورد توجه قرار گیرد. معمولا انواع پکیج فن دار صدای بیشتری تولید می‌کنند اما کاربرد مدل هایی که فن آنها صدای کمتری تولید می‌کند می‌تواند مشکل صدا را به مراتب کاهش دهد.

 • تعداد افراد ساکن در ساختمان و میزان مصرف آب گرم

هر چه تعداد ساکنین یک ساختمان بیشتر باشد مصرف آب گرم هم بیشتر بوده و طبیعتا نیاز به پکیج با کارایی بالاتری نیز وجود دارد.

 • وجود مبدل های ضد رسوب از جنس استیل

این مورد در مناطقی که دارای آب سنگین و پر از جرم هستند از اهمیت خاصی برخوردار است. در مدلهایی با این مشکل تهیه دستگاه سختی گیر برای آب تا حدودی مشکل را کم می‌کند. گرچه این مورد به نوبه خود مستلزم صرف هزینه و زمان است. اما مدل های دارای مبدل ضد رسوب برای این کار بسیار مفیدند.

 • شرایط آب و هوایی محل کاربرد پکیج بوتان

در مناطق بسیار گرم یا بسیار سرد، مسلما نوع و نحوه انتخاب پکیج با هم متفاوت است

 • سن ساختمان و تعداد حمام و سرویس بهداشتی موجود در آن

در ساختمان های قدیمی یا مواردی که تعداد سرویس ها زیاد است به پکیج های قوی تری نیاز است.

 • میزان عایق کاری ساختمان و تک جداره یا دو جداره بودن پنجره ها

منازل و مراکزی با عایق بندی قوی و پنجره های دو جداره مسلما انرژی کمتری مصرف کرده و بهترین بهره‌وری را از پکیج مناسب خود خواهند نمود.

 • فشار پایین آب و روشن شدن پکیج

برای کسانی که در ساختمان هایی با فشار پایین آب زندگی می‌کنند، توجه به این نکته بسیار حیاتی است. بهترین پکیج برای این افراد همان نمونه ای است که با کمترین میزان فشار آب کار کند.

آیا بهترین پکیج نیاز به سرویس و تعمیرات ندارد؟

شاید با مطالعه این مطلب، سوالی با این مضمون در ذهن شما نقش ببندد، که آیا پکیج های با کیفیت و مناسب هم نیاز به سرویس پیدا می‌کنند؟ در پاسخ باید گفت حتی بهترین نوع از وسایل گرمایشی نیز پس از مدتی استفاده، دستخوش تغییرات و اشکالاتی می‌شوند که نیاز به سرویس دوره ای و تعمیر یا تعویض قطعات را در آنها الزامی می‌نماید.

استهلاک قطعات به دلیل استفاده طولانی و مکرر نیز از جمله مواردی است که نیاز به بازبینی دستگاه پکیج را افزایش می‌دهد. در چنین مواردی مراجعه به نمایندگی تعمیرات پکیج، راه حلی منطقی و به صرفه است. زیرا این کار شما را از خطرات ناشی از بروز مشکلات فنی مصون می‌کند. به علاوه با انجام سرویس و احیانا ترمیم یا تعویض قطعات، از هزینه های بزرگتر پیشگیری خواهد شد. نمایندگی تعمیرات پکیج در تهران در صورت درخواست شما در اسرع وقت در محل حضور یافته و نسبت به انجام تعمیرات پکیج اقدام خواهد نمود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.