جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

معرفی بهترین پکیج های دیواری 1400

امروزه در اکثر خانه ها، خصوصا آپارتمان های مسکونی و حتی ساختمان های اداری و تجاری نیز پکیج های دیواری به عنوان اصلی ترین وسیله گرمایشی و تامین آب گرم در نظر گرفته شده و مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها به تدریج به دلیل مزیت های زیادی که دارند جایگزین موتور خانه های پردردسر مرکزی شدند. اما برای این که این پکیج ها کارایی بسیار قابل قبولی داشته باشند، انتخاب بهترین پکیج های دیواری اهمیت زیادی دارد.

در واقع در زمان خرید یک پکیج دیواری باید با در نظر گرفتن برخی موارد، بهترین و پرفروش ترین پکیج های دیواری موجود در بازار را در نظر گرفت. در این جا می خواهیم با بررسی نکات مهم در زمان خرید پکیج دیواری، لیستی از بهترین پکیج های دیواری در سال 1400 را به شما معرفی کنیم تا با داشتن یک راهنمای جامع بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین پکیج های دیواری

چرا از پکیج های دیواری استفاده می شود؟

به صورت کلی انتخاب بین بهترین پکیج های دیواری موجود در بازار در سال 1400 به دلیل مزیت هایی است که استفاده از این سیستم های گرمایشی دارد. معمولا دلیل استفاده از پکیج های دیواری به دلیل حجم کم اشغال شده توسط این دستگاه هاست. از طرفی معمولا پکیج های دیواری، خصوصا بهترین پکیج دیواری با تمام ویژگی های مورد نیاز موجب صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می شود.

تنظیمات، سرویس و عیب یابی و نصب پکیج های دیواری بسیار آسان تر و راحت تر است و همین یک مزیت بسیار مهم برای انتخاب این دستگاه هاست. در نهایت این که پکیج های دیواری، خصوصا اگر درست انتخاب شوند می توانند سریعا آب گرم مورد نیاز را تامین کرده و امنیت بسیار بالاتری نیز دارند.

نکات مهم در زمان خرید بهترین پکیج دیواری

پیش از بررسی و معرفی بهترین پکیج های دیواری در سال 1400 بهتر است یک دید کلی در خصوص راهنمای خرید این محصولات و نکات مهم در خصوص انتخاب آن ها داشته باشیم. در واقع برخی موارد در زمان خرید بهترین پکیج دیواری باید در نظر گرفته شوند که مشخص کند آیا آن مدل پکیج مناسب استفاده شماست یا نه. در ادامه برخی از مهم ترین این نکات را بررسی می کنیم.

تناسب اندازه پکیج با مکان نصب و استفاده

اولین نکته در زمان انتخاب بین بهترین پکیج های دیواری، توجه به اندازه آن است. در واقع باید دید پکیج مورد نظر قرار است در چه مکانی نصب شود و برای چه نوع محیطی این پکیج قرار است مورد استفاده قرار بگیرد. با توجه به این موارد باید بهترین اندازه را در نظر گرفت. برای مثال ممکن است متراژ خانه بسیار زیاد باشد یا این که در یک ساختمان اداری و شرکت با تردد بالا و درب و پنجره های باز پکیج استفاده شود.

حتی انتخاب یک پکیج بزرگ برای خانه ای کوچک هم کار اشتباهی است، چرا که در هر حالت قطعا پکیج دمای مطلوب و مطبوعی را ایجاد نمی کند. نکته مهم دیگری که در خصوص اندازه پکیج مطرح می شود، توجه به میزان مصرف آب است. در صورتی که میزان مصرف ساختمان مورد نظر بالا باشد، باید از پکیج های دیواری بزرگ تر برای آن جا استفاده شود. در کل اولین مورد در انتخاب بهترین پکیج دیواری، توجه به اندازه مناسب آن با توجه به محیط و نوع استفاده است.

نوع سوخت مصرفی ساختمان را در نظر بگیرید

نکته مهم دیگر که موجب ایجاد تمایز بین بهترین پکیج های دیواری می شود، نوع سوخت آن ها است. در کل پکیج های دیواری مختلف هر یک سوخت متفاوتی را هم مصرف می کنند. برخی مدل ها گازی هستند و برخی نیز از گازوئیل به عنوان سوخت استفاده می کنند.

برخی پکیج ها هم از نوع برقی و برخی هم دو گانه سوز بوده و از دو نوع سوخت مصرفی استفاده می کند. در نتیجه برای خرید ابتدا باید ببینید در آن ساختمان به چه نوع سوختی دسترسی دارید و انتخاب بهترین پکیج دیواری را بر آن اساس انجام دهید. معمولا پرفروش ترین پکیج های دیواری از نوع گازی هستند و در بیشتر موارد هم این مدل ها کارایی دارند.

توجه به پکیج های تک مبدله و دو مبدله

نکته دیگری که بین انواع بهترین پکیج های دیواری تفاوت ایجاد می کند، تک مبدله بودن یا دو مبدله بودن آن هاست. پکیج های تک مبدله تنها برای یک هدف کاربرد دارند و می توانند محیط را گرم کنند. در واقع هدف از نصب این مدل پکیج ها تنها تامین گرمایش محیط است.

اما مدل های دو مبدله دستگاه هایی دو منظوره اند که هم برای گرم کردن محیط کاربرد دارند و هم نقش آبگرمکن را ایفا می کنند. معمولا مدل های دو مبدله جز پرفروش ترین پکیج های دیواری موجود در بازار هستند، چرا که کاربردی دو منظوره دارند و خصوصا در آپارتمان هایی که محدودیت جا دارند، بهترین گزینه برای نصب و استفاده هستند.

انتخاب پکیج فن دار و بدون فن

موضوع دیگری که موجب ایجاد تفاوت بین انواع پکیج های دیواری موجود می شود، دسته بندی آن ها به دو نوع فن دار و بدون فن است. انتخاب بین بهترین پکیج های دیواری فن دار یا بدون فن باید با توجه به محل نصب پکیج انجام شود. در این زمینه باید دید متراژ خانه چقدر است و پکیج قرار است در داخل خانه نصب شود یا در مکانی بیرون از منزل قرار بگیرد؟ با توجه به این موارد می توان از انواع پکیج های فن دار یا بدون فن استفاده کرد.

برای مثال در صورت قرار دادن پکیج در داخل خانه باید پکیج های بدون فن را خریداری کرد. در صورتی که پکیج قرار است بیرون از خانه قرار نصب شود، می توان از بین پرفروش ترین پکیج های دیواری فن دار مدل مد نظر را انتخاب کرد. در نظر داشته باشید حتی در صورت خرید مدل های بدون فن، بهترین پکیج دیواری مدلی است که به سنسور های حرارتی مجهز باشد و مشکلات و خطرات جانبی را به همراه نداشته باشد.

انتخاب پکیج با مبدل حرارتی مناسب

نکته مهم دیگر در انتخاب بهترین پکیج های دیواری توجه به نوع مبدل حرارتی آن هاست. در این خصوص باید به نوع گرمایش ساختمان توجه کنید. برای گرمایش هایی که از کف هستند، پکیج های کندانسیک گزینه ایده آلی برای انتخاب هستند. این مدل ها موجب صرفه جویی در مصرف گاز هم می شوند. در مقابل اما اگر گرمایش به کمک فن کویل انجام می شود، بهترین گزینه برای خرید و نصب مدل های منبع دار پکیج است. این مدل ها موجب می شوند در زمان استفاده از آب گرم، فن کویل باد سرد ایجاد نکند.

بهترین پکیج های دیواری

انتخاب بهترین پکیج با توجه به مسیر لوله کشی

یکی دیگر از مواردی که می تواند روی تعیین بهترین پکیج های دیواری بازار موثر باشد، توجه به طراحی سیستم لوله کشی، مسیر آن و میزان افت فشار است. در نتیجه باید دید میزان مسیر های لوله کشی چه تعداد است و لوله به کار رفته از چه نوعی است تا با کم ترین میزان افت فشار در سیستم مواجه شوید. در این خصوص باید به هد پمپ سیرکولاسیون و مسیر لوله ها توجه کرد.

توجه به منطقه سکونت و شرایط آب و هوایی

در نهایت هدف از خرید و نصب پکیج تامین آب گرم و گرمایش محیط است. بنابراین باید پکیج توانایی انجام این کار را داشته باشد. در این خصوص حتی اگر پکیج خریداری شده را از بین لیست بهترین پکیج های دیواری نیز انتخاب کنید، اما به شرایط آب و هوایی محل سکونت توجه نداشته باشید، قطعا پکیج کارایی لازم را نخواهد داشت.

برای مناطقی که آب و هوای بسیار سردی دارند و به گرمایش آب بسیار بیشتری نیاز است، قطعا باید مدل های مناسب با این شرایط را مد نظر داشت. برای مصارف بسیار بالاتر آب گرم بهتر است پکیج هایی که قدرت حرارتی بسیار بالاتر دارند را در نظر گرفت. همچنین پکیج های مخزن دار هم می توانند گزینه خوبی برای مناطق سرد و با مصرف بالای آب گرم باشند.

نکات جانبی دیگر در انتخاب بین بهترین پکیج های دیواری

موارد بالا نکات بسیار مهمی بودند که میزان کارایی و عملکرد پکیج های مختلف را تعیین می کردند. در مواردی حتی ممکن است یک مدل به عنوان یکی از بهترین ها و پرفروش ترین پکیج های دیواری موجود در بازار شناخته شود اما به دلیل در نظر نگرفتن موارد بالا، کارایی خوبی نداشته باشد.

اما در کنار این موارد برند تولید کننده پکیج، خدمات پس از فروش و کیفیت این خدمات، فیدبکی که از محصول در بازار وجود دارد، طراحی ظاهری پکیج و شرایط تعمیر پکیج مورد نظر و میزان پوشش سرویس های لازم برای آن در سطح شهر را در نظر گرفت.

این موارد می تواند در حد بالایی روی میزان رضایت کاربران از خرید و انتخاب بهترین پکیج های دیواری موجود در بازار تاثیر داشته باشد. حال با توجه به تمام این موارد در ادامه برخی از بهترین و پرفروش ترین مدل های پکیج دیواری موجود در بازار را معرفی می کنیم.

بهترین پکیج دیواری موجود در بازار متعلق به کدام برند ها هستند؟

اول از معرفی تک به تک مدل ها، بهتر است برای شناخت بهترین پکیج های دیواری در سال 1400، بهترین برند های بازار ایران را بشناسیم. مدل های مختلفی که در این برند ها وجود دارند را می توان به عنوان پرفروش ترین پکیج های دیواری 1400 در نظر گرفت.

بهترین پکیج های دیواری برند بوتان

یکی از این برند ها، بوتان است. شرکت بوتان بهترین مدل پکیج های دیواری را تولید و عرضه می کند که هم ضمانت و هم خدمات پس از فروش مناسبی دارند. پکیج های دیواری این برند بازدهی بالایی دارند و در مصرف سوخت نیز بسیار مقرون به صرفه اند.

این شرکت مدل های بسیار با کیفیتی را تولید کرده که تمام محصولات آن دارای نشان استاندارد CE اروپا هستند. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله جدیدترین پکیج های بوتان را مطالعه کنید. یکی از بهترین مدل های دیواری عرضه شده توسط این برند مدل بیتا نام دارد که هم ظرفیت حرارتی بسیار بالایی دارد و هم از نظر مصرف بسیار مقرون به صرفه است.

خوبی پکیج های برند بوتان این است که در سراسر کشور این برند نمایندگی فعال داشته و در صورت نیاز به هر گونه خدمات پس از فروش می توان از آن ها در سریع ترین زمان ممکن کمک گرفت. مرکز سخت افزار ایران هم یکی از مراکز معتبری است که کار نصب و سرویس تمام پکیج های برند بوتان را انجام می دهد.

بهترین پکیج های دیواری برند بوتان

پکیج های ایران رادیاتور

برند برتر دیگر بازار، ایران رادیاتور است. بهترین پکیج های دیواری این برند هم کیفیت بسیار بالایی دارند و هم این که قیمت آن ها بسیار مقرون به صرفه است. در این برند، پکیج ها به سیستم احتراق آهسته و قابل تنظیم مجهزند و صدای آن ها بسیار کم است. این برند هم پرفروش ترین پکیج های دیواری خود را در مدل های M و L در بازار عرضه می کند.

پکیج های ایران رادیاتور

بهترین پکیج دیواری 1400 در برند لورچ

برند برتر بعدی تولید کننده پرفروش ترین پکیج های دیواری بازار، برند لورچ است که مزیت برجسته پکیج های این برند، مجهز بودن شان به یک سیستم عیب یاب الکترونیک است. پکیج های دیواری لورچ در فشار های کم آب هم کارایی بسیار خوبی دارند. کیفیت بالا و گارانتی 24 ماهه از دیگر مواردی است مدل های این برند را به لیست بهترین پکیج های دیواری سال 1400 اضافه کرده است. مدل های برتر و شناخته شده این برند، آدنا، هیرو، آرتمن، آرا و هرما نام دارند که در ظرفیت های مختلف و به صورت دو مبدله و تک مبدله تولید شده اند.

بهترین پکیج دیواری 1400 در برند لورچ

سایر برند های برتر برای خرید بهترین پکیج دیواری 1400

 بعد از این برند ها، بهترین پکیج های دیواری در سال 1400 را می توان در برند های آریستون، ایساتیس، بوش و تاچی نیز جست و جو کرد. این برند ها مجموعه ای از تولید کننده های داخلی و خارجی هستند. هر یک از این برند ها به دلیل یک مشخصه ویژه به عنوان بهترین برند تولید کننده پکیج دیواری سال 1400 در نظر گرفته می شوند.

برای مثال پکیج های دیواری برند آریستون طراحی ظاهری فوق العاده ای دارند. برند فرولی هم یکی از برند های برتر تولید کننده پکیج دیواری است که پرفروش ترین مدل آن، پکیج دیواری دیواتک است. در نهایت برای انتخاب بین هر یک از این برند ها باز هم بهتر است به نکات خرید بهترین پکیج دیواری و بهترین مدل از دید کاربران توجه کنید.

علت تفاوت قیمت برندهای مختلف و مدل‌ های مختلف یک برند

علت اصلی تفاوت قیمت برندهای مختلف و مدل ‌های مختلف هر برند به تفاوت قیمت قطعات داخلی آن‌ها بستگی دارد. شرکت‌های داخلی برای برخی مدل‌ های پکیج از قطعات خارجی استفاده می‌ کنند بنابراین به دلیل نوسانات و بالا بودن قیمت ارز، قیمت این مدل پکیج ها گران تر خواهد شد. برای مدل ‌های مختلف یک برند هم تفاوت قیمت به علت استفاده از قطعات وارداتی است که ممکن است به‌ صورت ترکیبی از قطعات داخلی و خارجی در تولید پکیج از آن ها استفاده کنند که باعث اختلاف قیمت می شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.