جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کلک بوی بد ماشین ظرفشویی را بکنید

بوی بد ماشین ظرفشویی از آن دسته اتفاقات ناخوشایندی است که تحمل آن اصلا راحت نیست. ماشینی که برای شستشوی ظروف از آن استفاده می شود، باید در تمیزترین حالت ممکن باشد اما متاسفانه گاهی بوی بسیار زننده و نامطبوعی می گیرد. صرف نظر از این که این بو ناشی از چه عواملی است، باید آن را در سریع ترین زمان ممکن برطرف کنید. چون تداوم آن ممکن است به سلامتی شما آسیب برساند. ما ضمن بررسی بیشتر بوی بد ماشین ظرفشویی، موارد زیر را به شما آموزش می دهیم:

  • دلایل ایجاد بوی نامطبوع در ماشین ظرفشویی
  • ترفندهای کاربردی برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

توجه کنید که گاهی بوی نامطبوعی ماشین ظرفشویی نشان دهنده خرابی یکی از قطعات داخلی این دستگاه است. در این صورت احتمالا شما نمی توانید مشکل را حل کنید. لذا بهتر است که ضمن برقراری تماس با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی در مرکز سخت افزار ایران، عیب یابی و تعمیر دستگاه را به تکنسین های فعال در این حوزه محول کنید.

بوی بد ماشین ظرفشویی

دلایل بوی بد ماشین ظرفشویی

اولین و مهم ترین اقدام برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی، شناسایی منشأ اصلی این بو است. شاید جالب باشد بدانید که استفاده نکردن از ماشین به مدت طولانی، می تواند موجب ایجاد رایحه های ناخوشایند در این دستگاه شود. آلودگی فضای داخلی و بدنه دستگاه هم عامل دیگری است که نباید از آن غافل شد.

معمولا بقایای مواد غذایی در ظرفشویی می مانند و باعث آلودگی فیلتر و دیگر بخش های داخلی دستگاه می شوند. طبیعی است که فاسد شدن این مواد به مرور زمان، بوی نامطبوعی را در ماشین ظرفشویی ایجاد می کند. البته آلودگی و انسداد فیلترها هم می تواند منجر به بروز چنین مشکلی شود. تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی به کاربران توصیه می کنند که با تمیز کردن فضای داخلی و فیلترها، از بروز بوی نامطبوع ظرفشویی پیشگیری کنند. برای تمیز کردن جرم ماشین ظرفشویی این مطلب را بخوانید.

ترفندهای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

حالا که دانستید ماشین ظرفشویی به چه دلایلی بوی بد می دهد، می توانید با استفاده از ترفندهای زیر، این مشکل را حل کنید:

  • تمیز کردن ظرفها

اشتباه نکنید! منظور ما از تمیز کردن ظرفها این نیست که آنها را بشویید؛ این کار همچنان بر عهده ماشین ظرفشویی است. اما قبل از این که ظروف را داخل ماشین بچینید، باید غذاهای مانده را از آنها تمیز کنید. این کار باعث می شود که مواد غذایی در فیلتر باقی نمانند و به این ترتیب، بوی بد در ماشین ایجاد نشود. اگر جزو کاربرانی هستید که ظروف را با چربی ها و ذرات غذا داخل ماشین ظرفشویی خود می گذارید، باید هرچه زودتر این عادت را ترک کنید. کمی حوصله به خرج بدهید و برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی، ظرفها را کمی تمیز کنید.

  • استفاده از محلول های بو زدا

قطعا یکی از بهترین روشها برای رفع بوی نامطبوع ظرفشویی، استفاده از محلول های بوزدایی است که به صورت آماده در بازار موجود هستند. البته می توانید با مواد در دسترس، خودتان چنین محلول هایی را بسازید.

مثلا ترکیب لیمو و آب و جوش شیرین یک بوزدای قوی است که به شما کمک می کند با کمترین هزینه، کلک بوی بد ماشین ظرفشویی را بکنید و از شر آن خلاص شوید. کافی است وقتی ماشین خاموش است و ظرف داخل آن نیست، هریک از ترکیبات ذکر شده را داخل آن قرار داده و سپس ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید. با انجام این کار، فیلترها و بدنه دستگاه ضد عفونی شده و بوی ناخوشایند آن از بین می رود.

  • پاکسازی فیلتر تخلیه

اگر فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی آلوده،  مسدود و یا خراب شده باشد، چندان غیر عادی نیست که این دستگاه بوی نامطبوع داشته باشد. بنابراین لازم است که برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی، این فیلتر را از دستگاه خارج کرده و شستشو دهید. 

همچنین شستن و تمیز کردن بدنه داخلی نیز یکی از ترفندهای موثر برای رفع بوی نامطبوع ظرفشویی به شمار می رود که موجب تمیز شدن بدنه و ضد عفونی شدن آن خواهد شد. گاهی هم نیاز به تعویض فیلتر تخلیه است که در این صورت بهتر است برای اطمینان از درست انجام شدن کار و استفاده از فیلتر اصل و مرغوب، از تکنسین های تعمیرات ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.