جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر یخساز یخچال

امروز بیشتر یخچال ها، مجهز به یخساز هستندو توانایی تولید یخ به میزان دلخواه را دارند. فرآیند تولید یخ توسط یخ ساز در برند های مختلف یخچال فریزرها مشابه هم میباشد و طبیعتا ممکن است با اختلالاتی مواجه شود که به کاربر را آزار دهد.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که یخ ساز یخچالتان با مشکل در یخ سازی مواجه شود، پس خواندن این مقاله را به شما توصیه میکنیم تا با دلایل خرابی یخ ساز یخچال آشنا شوید و با دانش کافی دستگاه خود را جهت تعمیر یخساز یخچال به مراکز معتبر تعمیر یخچال بسپارید. یخ ساز ها میتوانند به دلایل مختلف دچار مشکل شوند، همانطور که میدانید وظیفه ی یخ ساز انتقال آب از طریق خطوط تامین آب کوچک که از یخچال و فریزر به لوله ی آب و یک فیلتر آب متصل است، میباشد.

تعمیر یخساز یخچال

دلایل خرابی یخساز یخچال

خاموش بودن یخساز

قبل از انجام هر اقدامی توصیه میشود دکمه ی کوچک روشن/خاموش یخساز یخچال را که برای یخ ساز تعبیه شده است، چک کنید. این دکمه در برخی از مدل های یخچال در داخل فریزر و در برخی دیگر بر روی نمایشگر آن قرار داده شده است.

فعال شدن قابلیت مکس یخ ساز

بسیاری از یخچال ها به تکنولوژی مکس خود کار یخساز مجهز شده اند به گونه ای که اگر، ظرف یخ پر باشد، اهرم موجود در یخساز در بالاترین وضع ممکن خود قرار میگیرد و ویژگی مکس برای آن فعال میشود و عملیات یخسازی موقتا متوقف خواهد شد. البته این اهرم ممکن است دچار خرابی و اختلال شود و در زمان نا به جا با این توقف روبرو شود که نیاز به بررسی خواهد داشت.

مسدود شدن فیلتر یخساز

از مشکلات رایج و قابل حل دیگری که کاربران را وادار به مراجعه به مراکز تعمیر یخ ساز یخچال میکند، مسدود بودن فیلتر یخ ساز میباشد که پیشنهاد میشود قبل از مراجعه، توسط خودکاربر چک شود. طریقه ی تعویض فیلتر آب یخچال را مطالعه کنید.

مسدود شدن و یا قطع شدن ورودی آب یخساز

نکته ی حائز اهمیت بعدی که هر کاربری میتواند به راحتی آن را مورد بررسی قرار دهد مسدود بودن ورودی آب یخ ساز میباشد که این ورودی به صورت یک شلنگ کوچک میباشد.

نمایندگی تعمیر یخساز یخچال

چسبیدن یخ ها به یکدیگر

از مسکلات رایج دیگری که ممکن است صاحبان یخچال با آن مواجه شوند و برای حل آن اقدام به تعمیر یخ ساز یخچال خود کنند به هم چسبیدگی یخ هایی است که یخساز تحویل میدهد. این مشکل به دو دلیل کلی رخ میدهد که که مهم ترین آن پر شدن بیش از حد مخزن یخ ساز و استفاده نکردن مداوم از یخساز میباشد، دلیل بعدی نبودن برودت یا سرمای کافی در یخچال میباشد که باعث ذوب شدن یخ ها میشود، این مشکل معمولا به دلیل خرابی فن یخچال ها رخ میدهد که در صورت بروز آن حتما باید به مرکز نمایندگی آن مراجعه کرد.

تعمیر یخساز یخچال را تنها از نمایندگی معتبر آن بخواهید

با در نظر گرفتن توضیحات بالا مبنی بر چگونگی تعمیر یخساز یخچال ، هرگز توصیه نمیشود خودتان به تنهایی و بدون در دست داشتن تجهیزات تخصصی،  اقدام به تعمیر یخچال فریزر خود کنید. حساس و گران قیمت بودن این دستگاه ایجاب میکند که برای شناسایی و حل مشکلات یخساز آن حتما از مرکز نمایندگی تعمیر یخچال کمک بگیرید.

چرا که تضمین مطمئنی ست برای سلامت دوباره ی یخچالتان. لذا شما میتوانید از راه های ارتباطی مذکور با مشاورین واحد تعمیرات یخچال این مرکز نمایندگی تماس حاصل کنید تا متخصصان زبده ی این امر، هرچه سریع نسبت به حل مشکل یخساز و سایر مشکلات پیش آمده ی یخچال شما اقدام کنند. این نمایندگی تعمیر یخچال ضمن بهره گیری از به روز ترین تکنولوژی و مجهز ترین ابزار شناسایی و تعمیر و با در اختیار داشتن متخصصان دوره دیده و با تجربه، بهترین و معتبر ترین گزینه پیش روی کاربران انواع یخچال ها، میباشد.

5/5 (50 امتیاز)
اشتراک گذاری