جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر بلبرینگ لباسشویی

تعمیر بلبرینگ لباسشویی یکی از خدمات تعمیراتی است که ماشین های لباسشویی به آن نیازمند هستند. واژه بلبرینگ تشکیل شده از دو بخش Ball به معنی توپ و  Bearing به معنای تحمل‌کردن یا کشیدن بار است. با خرابی بلبرینگ به جهت ذات غیر قابل تعمیری که دارد، باید از یک نمونه اورجینال استفاده کنیم و مسیر تعویض را در پیش بگیریم. بلبرینگ ها در ماشین های لباسشویی در وسط شفت بیرونی و داخلی قرار دارند و ساییده شدن آنها به هر دلیلی تناسب شفت را به هم می زند و باعث بد چرخیدن دیگ می شود. لذا باید به سرعت تعویض شوند تا به باقی قسمت های دستگاه آسیبی وارد نشود. توجه داشته باشید که تعویض بلبرینگ لباسشویی به ابزار و تجهیزات ویژه نیاز دارد.

هرگز بدون داشتن اینگونه تجهیزات نمی توان انتظار داشت که بتوانید مراحل تعویض را با موفقیت سپری کنید. فراموش نکنید که برای تعویض بلبرینگ هرگز نباید از چک کش استفاده کنید. تعویض دستی بلبرینگ عمر دستگاه را کاهش می دهد و نتیجه مثبتی به دنبال نخواهد داشت. هنگام تعویض و تعمیر بلبرینگ لباسشویی به یک کاسه نمد بر می خورید که برای آبندی استفاده می شود. کاسه نمد یک قطعه پلاستیکی است؛ اگر بدون داشتن ابزار و تجهیزات تخصصی نصب شود، باعث ضخمی شدن بلبرینگ و کاهش عمر مفید آن می شود. 

تعمیر بلبرینگ لباسشویی

اگر بلبرینگ را در یک تعمیرگاه معتبر و استاندارد تعمیر ماشین لباسشویی تعویض کنید و از قطعات مرغوب استفاده کنید، می توانید مطمئن باشید که تا مدت ها از دستگاه خود به شرط کاربری درست، استفاده خواهید کرد.

چگونه از بلبرینگ لباسشویی مراقبت کنیم؟

واقعیت این است که نوع کاربری شما تعیین می کند که ماشین لباسشویی چه قدر و چه اندازه عمر مفید داشته باشد و سالم بماند. بلبرینگ یکی از قطعاتی است که به شدت تحت تاثیر کاربری صحیح کاربر است. برای اینکه به دفعات محدود تر و معدود تر به خدمات تعویض و تعمیر بلبرینگ لباسشویی نیاز پیدا کنید، لازم است نکاتی را که در زیر اشاره می کنیم به خوبی رعایت کنید.

  • همواره توجه کنید که در هنگام نصب لباسشویی، دستگاه تراز باشد و شیبی بیش از ۵ درجه نداشته باشد.
  • برای شستن و خشک کردن لباس ها هرگز بیشتر از ظرفیت لباسشویی لباس داخل آن قرار ندهید.
  • از دور خشک کن بالا به مدت طولانی و مدام استفاده نکنید. در غیر این صورت به خدمات تعویض و تعمیر بلبرینگ لباسشویی نیازمند خواهید بود.
  • لباسشویی را در محل های مرطوب( حمام یا دستشویی یا بالکن) قرار ندهید.
  • هرگز از شوینده های نامرغوب با درجه خورندگی و شویندگی غیر استاندارد استفاده نکنید.
  • جرم گیر و رسوب زداهای قوی در لباسشویی نریزید.

چنانچه با مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی مواجه شدید، ممکن است مشکل از بلبرینگ باشد. که در ادامه در مورد آن صحبت شده است.

عملکرد بلبرینگ در ماشین لباسشویی چگونه است؟

بلبرینگ بخشی از ماشین لباسشویی است که تمام وزن دیگ لباسشویی را تحمل می کند. در سه نظام دیگ ماشین لباسشویی های اتومات، معمولا دو عدد بلبرینگ وجود دارد. برای راحتی در چرخش آبکش، محور آبکش از درون بلبرینگ هاى ساچمه اى سه نظام دیگ عبور می کند. بلبرینگ لباسشویی با ساچمه های گرد و سطوح صیقلی خود، اصطحکاک را به حداقل می رساند. این ساچمه ها بار کاری را تحمل می کنند و باعث چرخش راحت و نرم دیگ ماشین لباسشویی می شوند.

تعمیر بلبرینگ لباسشویی تنها در صورتی موثر و مفید خواهد بود که بتوانید کارایی و عملکرد صحیح این قطعه را به خوبی تشخیص دهید. این قطعه به تنهایی از اجزای مختلفی تشکیل شده است؛ قفسه، ساچمه، رینگ خارجی،کاسه نمد و رینگ داخلی.  وقتی به طور مداوم و بدون کمترین استراحتی از لباسشویی خود استفاده می کنید، در حالی که دور خشک کن در بالا ترین درجه خود قرار دارد، باید منتظر باشید که به زودی به خدمات تعمیر بلبرینگ لباسشویی نیازمند شوید.

نمایندگی تعمیر لباسشویی

نمایندگی تعمیر لباسشویی یکی از نمایندگی های مجاز و معتبری است که با همکاری مرکز سخت افزار ایران خدمات رسانی می کند. در این نمایندگی امکانات و تسهیلات بسیار فراوانی برای کاربران در نظر گرفته ایم که هر کدام به تنهایی بخش اعظمی از نیاز های آنها را برطرف می سازند. در نمایندگی تعمیر لباسشویی مهم نیست که دستگاه شما از کدام مدل و از کدام برند است. تعمیرکاران و تکنسین های این نمایندگی همه انواع ماشین های لباسشویی را با بهترین کیفیت تعمیر می کنند. خدمات نمایندگی تعمیر لباسشویی برای تهرانی های و شهرستانی های عزیز به طور یکسان برقرار است. از طریق صفحه تماس با ما شماره های ما را بیابید و برای دریافت خدمات متنوع با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

5/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری