جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا ماشین لباسشویی صدا می دهد؟

اگر شما هم با صدای ماشین لباسشویی تان در هنگام کار مشکل دارید، ادامه این مقاله برایتان مفید خواهد بود. قاعده کار این است که ماشین لباسشویی هنگام کار صدای بسیار کمی داشته باشد. مدل های جدید تر به گونه ای طراحی شده اند که هیچ صدایی تولید نمی کنند. اما بسیاری از کاربران از سر و صدای ماشین لباسشویی شان شکایت داشته و به دنبال برطرف کردن آن هستند. گاهی میزان صدای این دستگاه به اندازه ای است که آرامش کاربران را به هم می ریزد.

معمولا صدا دادن ماشین های لباسشویی یا ناشی از تراز نبودن آنهاست و یا ریشه در خرابی برخی قطعات آنها دارد. این مشکل بیشتر در لباسشویی های قدیمی مشاهده می شود که مدت زیادی از شروع به کار آنها می گذرد. دلیل آن هم فرسودگی قطعات دستگاه در طول زمان است. در بخش های بعدی شما را با دلایل صدای ماشین لباسشویی و روش های برطرف کردن این مشکل آشنا خواهیم کرد. در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی هم می توانید روی مهارت بالای تکنسین های نمایندگی تعمیر لباسشویی در مرکز سخت افزار ایران حساب کنید.

چرا ماشین لباسشویی صدا می دهد؟

دلایل صدای ماشین لباسشویی

معیوب شدن تسمه

تمامی ماشین های لباسشویی به تسمه ای مجهز شده اند که پمپ تخلیه را فعال می کند. تسمه ها عمر مشخصی دارند و پس از مدتی روند فرسایشی آنها شروع می شود. فرسودگی و پارگی تسمه پمپ مشکلاتی را به دنبال دارد که یکی از آنها سر و صدای ماشین لباسشویی هنگام کار است.

تعمیر بلبرینگ لباسشویی خود را به ما بسپارید

خرابی پمپ تخلیه

یکی از بخش هایی که برای رفع مشکل صدای ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار می گیرد، پمپ تخلیه لباسشویی است. همانطور که می دانید پمپ تخلیه لباسشویی مسئول تخلیه آب دستگاه است. بنابراین خرابی این قطعه می تواند موجب سر و صدای دستگاه به ویژه هنگام تخلیه باشد.

 خرابی یاتاقان دیگ

یاتاقان دیگ به منظور عملکرد بهتر دیگ و چرخش راحت تر آن در لباسشویی تعبیه شده است. اگر این قطعه درست کار نکند موجب لرزش دیگ و صدای دستگاه خواهد شد.

خرابی تسمه‌ دیگ

در برخی از ماشین‌های لباسشویی، ۴ تسمه در گوشه‌های دیگ تعبیه شده اند که حرکت دیگ را خصوصاً در زمان آبکشی کنترل می‌کنند. فرسودگی این تسمه های پلاستیکی یا خرابی آنها می تواند منجر به صدا دادن ماشین هنگام کار شود. در این شرایط دیگ به هنگام آبکشی بیش از اندازه تکان خورده و به بدنه برخورد می‌کند. به دنبال این مساله شما صداهایی غیر عادی را از ماشین لباسشویی تان می شنوید.

مشکل در موتور محرک

یکی دیگر از دلایل رایج صدای ماشین لباسشویی ، وجود مشکل در موتور محرک است. فرایند افزایش قدرت پمپ و چرخش دیگ شستشو در ماشین های لباسشویی توسط قطعه ای به نام موتور متحرک انجام می شود. اگر این قطعه به هر دلیلی درست کار نکند، صدایی شبیه به ویز ویز از دستگاه شنیده خواهد شد.

خرابی کمک فنر

ماشین های لباسشویی اتوماتیک دارای یک کمک فنر هستند. کاربرد این قطعه کنترل دیگ هنگام چرخش است. از کار افتادن این قطعه موجب برخورد دیگ با بدنه و صدای ماشین لباسشویی خواهد شد.

خرابی موتور دایرکت درایو

برخی از ماشین های لباسشویی به موتور دایرکت درایو یا بدون تسمه مجهز شده اند. در این مدل ها قطعه ای به نام کوپلینگ وجود دارد که قدرت موتور ماشین لباسشویی را به جعبه دنده منتقل می کند. این قطعه از دو بخش پلاستیکی تشکیل شده که میان آن‌ها یک کوپلینگ لاستیکی وجود دارد. هر یک از این قطعه‌ های پلاستیکی ممکن است با گذشت زمان و استفاده‌ زیاد دچار مشکل شوند و صداهایی ها را ایجاد نمایند.  بنابراین می توان خرابی کوپلینگ موتور را یکی دیگر از دلایل صدای ماشین لباسشویی به شمار آورد.

خرابی کلاچ

به عنوان آخرین مورد از دلایل صدای ماشین لباسشویی ، باید به خرابی کلاچ اشاره کنیم. کلاچ در برخی از مدل های لباسشویی برای قفل شدن ورودی شفت جعبه دنده به محرک سبد شستشو گنجانده شده است. خرابی این قطعه همچنین مانع از آب کشی درست لباسها خواهد شد.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود :جاپودری ماشین لباسشویی

چگونه صدای زیاد لباسشویی را برطرف کنیم؟

برای برطرف کردن مشکل صدای ماشین لباسشویی راه حل ها و روش های مختلفی وجود دارد. تیم تعمیر لباسشویی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی اول دستگاه را به صورت کامل بررسی می کنند تا دلیل بروز مشکل شناسایی شود. سپس به تناسب شدت و نوع آسیب دیدگی، اقدامات ترمیمی لازم انجام خواهد شد. تعویض یاتاقان های آسیب دیده یکی از اقداماتی است که به برطرف شدن مشکل صدای زیاد ماشین لباسشویی کمک می کند.

تعمیر و تعویض کلاچ آسیب دیده، تعمیرات کمک فنر، تعویض تسمه دیگ، تعمیر کوپلینگ و تعمیر و تعویض موتور متحرک هم می توانند موجب قطع شدن صدای ماشین شوند. با توجه به حساسیت بالای بخش های ذکر شده و اهمیت آنها در عملکرد ماشین لباسشویی، بهتر است ترمیم و تعویض این قطعات را به تعمیرکاران با تجربه و ماهر محول کنید.

 تعمیر لباسشویی در محل

تعمیر لباسشویی در محل یک سرویس کاربردی است که امکان رفع مشکلات این دستگاه بدون جابجایی آن را فراهم می سازد. یعنی لازم نیست ماشین لباسشویی تان را به تعمیرگاه انتقال دهید؛ تیم تعمیرات نمایندگی لوازم خانگی به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و اقدامات لازم برای ترمیم دستگاه را انجام می دهند. ما به خوبی می دانیم که بسیاری از کاربران ممکن است وقت کافی برای مراجعه به مرکز تعمیرات نداشته باشند.

از طرفی به عینه شاهد مشکلات ناشی از جابجایی ماشین لباسشویی هستیم. بنابراین جهت راحتی هرچه بیشتر شما عزیزان و جلوگیری از بروز مشکلاتی مثل ضرب دیدگی دستگاه، امکان تعمیر لباسشویی در محل را برای شما عزیزان فراهم کرده ایم. برای برطرف کردن هرگونه ایراد عملکردی ماشین لباسشویی خود کافی است با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. پس از ثبت درخواست سرویس در محل لباسشویی، همکاران ما به آدرسی که ارائه داده‌اید اعزام می‌شوند و دستگاه را به نحو احسن ترمیم می‌کنند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری