جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه ریست کردن کولر گازی و کنترل آن

برای زمانی که کولر گازی خطا می دهد، یک کار مهم آن است که یک بار آن را ریست کنید. هرچند ممکن است ریست کردن کولر گازی و کنترل آن مشکل را حل نکند، اما به عنوان اولین اقدام بهتر است این کار را انجام دهید. گاهی ممکن است میزان سرمایش یا گرمایش کولر گازی شما چندان مطلوب نباشد. این مورد ممکن است به دلیل استهلاک قطعات به دلیل استفاده بلند مدت باشد. همچنین ممکن است این مساله در نتیجه استفاده نادرست از قطعات کولر باشد. علت دیگر مطلوب نبودن سرمایش یا گرمایش کولر گازی ممکن است تغییر ولتاژ یا تغییر جریان در کولر گازی باشد.

در همه مواردی که در بالا گفته شد، ریست کردن کولر گازی و کنترل آن می تواند دستگاه شما را به صورت عادی در آورد، اما یادتان باشد، حتی اگر مساله دستگاه شما حل شد، باز هم باید آن را به یک کارشناس نشان دهید. دلیل این امر آن است که ریست کردن معمولا تنها برای مدت کوتاهی مشکل کولر شما را حل می کند و پس از مدتی ممکن است دوباره مشکل آن بازگردد.

ریست کردن کولر گازی و کنترل آن

روش هایی برای Reset کردن کولر گازی و کنترل آن

در این مقاله، ابتدا روش ریست کردن کولر گازی را توضیح می دهیم و سپس روش ریست کردن ریموت کنترل را نیز بیان می کنیم. برای ریست کردن کولر گازی دو روش وجود دارد که در زیر به بیان هر یک از این روش ها می پردازیم.

 • روش اول: ریست کردن به وسیله دکمه

برای ریست کردن کولر گازی و کنترل آن، ابتدا خود کولر را با این روش reset نمایید. درر این روش، باید دکمه ریست را که در بیشتر دستگاه ها قرمز است، پیدا کنید. سپس آن را فشار داده و به مدت سه ثانیه نگه دارید. بعد از این کار کولر گازی شما ریست می گردد. بعد از چند دقیقه، دوباره این دکمه قرمز را فشار دهید تا کولر گازی شما روشن شود. البته در صورت وجود هرگونه مساله ای می توانید دفترچه راهنمای کولرتان را مطالعه کنید. با این روش دستگاه کولر گازی شما ریست خواهد شد.

 • روش دوم: ریست کردن دستی

روش دوم ریست کردن دستگاه کولر، آن است که آن را به صورت دستی راه اندازی دوباره کنید. برای این کار ابتدا باید جریان برق را از دستگاه قطع نمایید. بعد از قطع جریان برق دستگاه، باتری ریموت کنترل را هم خارج کنید. حالا حدود 15 دقیقه صبر کنید. سپس باتری ها را در محل خود بگذارید و جریان برق را نیز وصل کنید. با این کار، شما کولر را به صورت دستی ریست نموده اید.

روش انجام روغن کاری کولر گازی را از این قسمت بخوانید.

ریست کردن کنترل کولر گازی

از آنجا که ریست کردن کولر گازی و کنترل آن هر دو می تواند ضروری باشد، در صورت درست کار نکردن کنترل دستگاه، ریموت کنترل هم باید ریست شود. مثلا اگر ریموت کنترل هنگ کرده باشد باید آن را دوباره راه اندازی کنید. همچنین اگر کنترل کولر گازی خوب کار نکند یا کار کردنش کند باشد، گاهی ریست کردن آن می تواند کارکردش را بهبود دهد. برای ریست کردن ریموت کنترل هم گاهی دو روش وجود دارد که در زیر آن ها را توضیح می دهیم.

همچنین ممکن است روش ریست کردن در برندهای مختلف، فرق داشته باشد، بنابراین در زیر راه اندازی مجدد ریموت کنترل را در برندهای مختلف توضیح می دهیم.

ریست کردن کنترل کولر گازی در برند های مختلف

 • راه اندازی مجدد ریموت کولر گازی تی سی ال

در ریموت کولر گازی تی سی ال، دو جایگاه برای ریست وجود دارد. یکی به صورت یک حفره است و باید یک سوزن را در آن به مدت سه ثانیه فرو کنید تا ریموت ریست شود. دیگری به صورت یک دکمه است که با سه ثانیه فشردن Reset ریموت انجام می شود. برخی برندها در تی سی ال، با راه اندازی مجدد فقط ریموت، ریست کردن کولر گازی و کنترل آن، هر دو انجام می شود.

 • ریست کردن کنترل کولر گازی برند جنرال

در کولر گازی جنرال می توانید از دو طریق ریموت را ریست کنید. طریق اول آن است که دکمه ریست کنترل را حدود سه ثانیه فشار دهید. این کار موجب ریست کنترل می شود. طریقه دوم آن است که باتری های ریموت کنترل را خارج کنید و پس از ده دقیقه دوباره باتری ها را در جایگاه خودش بگذارید. این کار موجب ریست دستی کنترل کولر گازی می شود.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: دلیل نشتی آب در کولر گازی

 • راه اندازی مجدد ریموت کنترل کولر گازی تراست

برند تراست نوعی کولر گازی محبوب و با کیفیت است. دکمه ریست در این برند به صورت یک فرو رفتگی است. شما باید یک سوزن را در فرو رفتگی ببرید و حدود سه ثانیه نگه دارید. کنترل کولر ریست می شود.

 • نحوه راه اندازی مجدد ریموت کنترل در کولر گازی گری

برای ریست کردن کولر گازی و کنترل آن، در مورد خود کولر گازی توضیح دادیم. در اینجا در مورد راه اندازی مجدد کنترل نیز توضیح خواهیم داد. اگر دکمه ریست را در ریموت کولر گازی گری پیدا کردید، آن را به مدت سه ثانیه فشار دهید و سپس رهایش کنید. در این صورت کنترل کولر گری به حالت اولیه خود باز می گردد. همچنین یک سوراخ کوچک روی ریموت کولر گازی این برند وجود دارد. یک سوزن را در آن فرو ببرید و سه ثانیه ان را در سوراخ نگه دارید تا کنترل ریست شود.

 • ریست کنترل کولرگازی میتسو بیشی

از انجا که ریست کردن کولر گازی و کنترل آن هر دو اهمیت دارد، برای ریست کنترل هم در برند میتسوبیشی باید یک سوزن را در فرورفتگی که در کنترل آن وجود دارد، فرو ببرید و سه ثانیه صبر نمایید تا کنترل ریست شود.

 • ریست کنترل کولر گازی وست پوینت

برای ریست کنترل کولر گازی برند وست پوینت می توانید از روش در آوردن باتری و ده دقیقه صبر کردن و برگرداندن باتری در جای خود استفاده کنید. همچنین می توانید با استفاده از دکمه ریست که روی ریموت کنترل قرار دارد آن را با سه ثانیه فشردن، ریست نمایید. با انجام راهکار راه اندازی مجدد خود دستگاه و کنترل آن، ریست کردن کولر گازی و کنترل آن انجام خواهد شد.

 • راه اندازی مجدد کنترل ال جی

روی کنترل برند ال جی یک دکمه ریست وجود دارد که با فشار دادن آن، ریموت کنترل به حالت اولیه برمی گردد.

 • ریست ریموت کنترل در کولر گازی هایسنس

برای راه اندازی مجدد کولر گازی هایسنس باید باتری ها را خارج کرده و ده دقیقه صبر کنید. حالا باتری را در جای خود بگذارید تا تنظیمات به حالت اولیه برگردند.

 • برگرداندن ریموت کنترل به حالت اولیه در کولر گازی سامسونگ

در مورد ریست کردن کولر گازی و کنترل آن، در مورد خود دستگاه توضیح دادیم. برای راه اندازی مجدد ریموت سامسونگ دو روش وجود دارد. برای آن شما می توانید این کار را به صورت دستی و با خارج کردن باتری و ده دقیقه صبر انجام دهید. در این صورت بعد از این مدت باتری را در جایگاه خود قرار دهید تا کنترل ریست شود. همچنین روی ریموت کنترل سامسونگ یک دکمه وجود دارد که با سه ثانیه فشردن آن، کنترل ریست می شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.