جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تعویض پمپ لباسشویی

ماشین لباسشویی یک محصول فوق العاده کاربردی است که خرابی آن دردسرهای بسیاری را برای کاربران ایجاد می کند. وجود قطعات متعدد مکانیکی و الکترونیکی در این دستگاه و تاثیرات برخی عوامل محیطی مثل نوسانات برق و … ، موجب افزایش احتمال خرابی این دستگاه شده است. یکی از مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی که خرابی آن مشکلات عملکردی بسیاری را ایجاد می کند، پمپ یا پمپ تخلیه است. پمپ لباسشویی ، آب حاصل از شستشو را تخلیه کرده و به این ترتیب، عملکرد دستگاه را بهبود می بخشد. خاصیت این قطعه به گونه ای است که قابل تعمیر نبوده و حتما باید تعویض شود.

خوشبختانه تعویض پمپ لباسشویی کار سختی نیست و اگر کمی مهارت داشته باشید، می توانید آن را به راحتی انجام دهید. البته اگر قبلا تجربه باز کردن ماشین لباسشویی را نداشته اید، توصیه می کنیم تعویض پمپ تخلیه را به تکنسین های این حوزه در نمایندگی لوازم خانگی محول کنید. برای آشنایی با مراحل انجام این کار، به مطلب و ویدئوی آموزش تعویض پمپ لباسشویی توجه کنید.

آموزش تعویض پمپ لباسشویی

مراحل آموزش تعویض پمپ لباسشویی

برای تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

1.پیش از هر کاری، دو شاخه ماشین لباسشویی را از برق کشیده و مطمئن شوید که برق در آن جریان ندارد.

2.در مرحله دوم، با استفاده از ابزار مخصوص، پنل بالایی ماشین را باز کنید.

3.حالا پیچ های کنترل را باز کنید.

4.در مرحله چهارم آموزش تعویض پمپ لباسشویی ، محفظه پودر دستگاه را باز کنید.

5.حالا پنل کنترل را با احتیاط جدا کنید.

6.در این مرحله باید محفظه پمپ را جدا کنید.

7.پیچ های پنل جلو را باز کرده و در جایی مطمئن نگه دارید که گم نشوند.

8.لاستیک دور در را جدا کنید.

9.حالا پنل جلو را بردارید.

10.شیلنگ های پمپ تخلیه را یک به یک باز کنید.

11.حالا می توانید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی تان را از دستگاه خارج کنید.

12.پمپ تخلیه ماشین لباسشویی جدید را نصب کنید.

13.پنل جلویی ماشین را نصب کنید.

14.مجددا لاستیک درو درب لباسشویی را نصب نمایید.

15.در این مرحله، باید کفی و فیلتر تخلیه را نصب کنید.

16.مجددا پنل کنترل و پنل بالای ماشین لباسشویی را متصل کنید.

17.در مرحله ی آخر آموزش تعویض پمپ لباسشویی ، دستگاه را به برق وصل کرده و آن را روشن کنید.

فیلم آموزش تعویض پمپ لباسشویی

تجهیزات لازم برای تعویض پمپ ماشین لباسشویی

برای انجام هرگونه اقدام برای تعمیرات ماشین لباسشویی یا هر دستگاه الکترونیکی دیگری، نیاز به ابزار و تجهیزات ویژه ای می باشد. در آموزش تعویض پمپ لباسشویی ، پیش از هر چیز شما با ابزار مورد نیاز برای این کار آشنا می شوید. پیچ گوشتی، انبر دست، دم باریک و دستکش مخصوص کار، اصلی ترین ابزاری هستند که با استفاده از آنها می توانید پمپ تخلیه لباسشویی تان را تعویض کنید. در واقع بدون استفاده از این تجهیزات، شما نخواهید توانست مراحل را انجام دهید و در اجرای فرایند با مشکل مواجه خواهید شد.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با 20 سال سابقه

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ، عنوان مرکزی است که ضمن بهره مندی از امکانات پیشرفته، خدمات تخصصی را در حوزه ترمیم این محصولات به کاربران ارائه می دهد. کادر فنی فعال در این مرکز، تخصصی ترین دوره ها را در زمینه تعمیر لوازم خانگی گذرانده اند و دارای چندین سال تجربه مفید کاری در این حوزه می باشند. به همین دلیل است که وقتی کاربران با هرگونه مشکل در هریک از انواع مدل های لباسشویی، ظرفشویی، ماکروفر، یخچال، اسپلیت، کولر گازی و … خود از هر برندی مواجه می شوند، نمایندگی مورد بحث را به عنوان اولین گزینه برای ترمیم محصولشان در نظر می گیرند.

بررسی و تعمیر هریک از محصولات ذکر شده، در واحد مختص به همان محصول انجام شده و به این ترتیب، کاربران شاهد برطرف شدن مشکل دستگاه مورد نظر در اسرع وقت خواهند بود. گفتنی است محصولات برندهای مطرحی همچون ال جی، سونی، سامسونگ، پاناسونیک، شارپ، آریستون و … در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی قابل بررسی و ترمیم می باشد.

5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری