جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

راهنمای جامع ارور کولر گازی جنرال

کولر گازی هم مثل دیگر دستگاه های الکتریکی ممکن است کدهایی را صادر کند و از طریق آنها خرابی بخش های مختلف را به کاربران اطلاع دهد. اگر با مفهوم این ارورها آشنایی داشته باشید، مشکل را تشخیص داده و می توانید اقدامات لازم را برای برطرف کردن آن انجام دهید. در این مطلب، فهرست کامل و جامع ارور کولر گازی جنرال را به شما ارائه می دهیم و مفهوم هریک را مورد بررسی قرار می دهیم. این کدها در نمایشگر کولر به نمایش در می آیند و معمولا همزمان با صدور آنها، عملکرد دستگاه هم مختل می شود. در صورت نیاز می توانید برای رفع ارورهای کولر گازی جنرال و ترمیم مشکلات عملکردی این دستگاه از تکنسین های نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

راهنمای جامع ارور کولر گازی جنرال

هنگام مشاهده ارور کولر گازی جنرال چه کنیم؟

بیشتر کولر گازی ها و اسپلیت ها پس از کار کردن به مدت طولانی و داغ شدن، کدهای خطایی را صادر می کنند. آیا می دانید که هنگام صدور ارور کولر گازی جنرال باید چه اقداماتی انجام دهید؟ بهترین کار این است که در این شرایط، کولر را با استفاده از ریموت کنترل خاموش کنید. همچنین بهتر است دستگاه را از برق بکشید تا برق مدار کاملا تخلیه شود. حدود نیم ساعت صبر کنید تا  حافظه و پردازنده کاملا تخلیه شده و به اصطلاح ریست شوند. سپس کولر را به برق زده و دوباره آن را روشن کنید. اگر ارور برطرف نشد یا پس از مدتی دوباره به نمایش درآمد، با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا دستگاه را به صورت تخصصی بررسی و ترمیم کند.

کامل ترین فهرست ارور کولر گازی جنرال

ارور EC کولر گازی جنرال

یکی از ارورهای رایج کولر گازی های جنرال، کد خطای EC است. این کد نشان دهنده آن است که حسگر دمای لوله تخلیه باز است.

خطای  E2

این خطا ایراد در سنسور محیطی کولر را نشان می دهد و برای عیب یابی آن باید خرابی سنسور محیطی و مقدار مقاومت سنسور بررسی شود.

تعویض خازن کولر گازی خود را به ما بسپارید

خطای  E3

ارور  E3 نشان دهنده این است که سنسور پایپ به درستی کار نمی کند و نیاز به بررسی و تست مقدار اهم سنسور می باشد.

خطای  E4

اگر یونیت بیرونی کولر گازی جنرال مشکل داشته باشد، این کد به نمایش در می آید. بررسی سنسور پایپ و تعویض آن راه حل رفع ارور E4 می باشد.

خطای  E5

یکی دیگر از رایج ترین موارد ارور کولر گازی جنرال، خطای E5 است. این کد خطا نشان دهنده بروز نقص در فن بلوور داخلی و یا حتی سوختن این قطعه است. گاهی هم با خرابی برد الکتریکی، این ارور در کولر جنرال به نمایش در می آید.

خطای  E7

مشکل در کابل های ارتباطی بین دو یونیت داخل و خارج، با خطای  E7 بیان می شود. باید کابل ها چک شده و در صورت نیاز، تعمیر یا تعویض شوند.

خطای  E8

خطای  E8در کولر گازی جنرال نشان میدهد که دمای کندانسور (دیفراست) بالاست و این قطعه نیاز به ترمیم یا تعویض دارد.

خطای DF

مشکلات سیستم یخ زدایی و دیفراست معمولا با نمایش ارور DF همراه هستند.

خطای  F9

خطای F9 در برخی از مدل های کولر جنرال، بیانگر خطای سنسور محیطی است. در حالی اگر این کد را در فهرست ارور کولر گازی جنرال دو تیکه مشاهده کنید، یخ زدگی بخش هایی از دستگاه را نشان می دهد.

کد خطای  Ed

اگر سنسور دمای لوله تخلیه دچار خطای عملکردی داشته باشد، ارور Ed در برخی از مدل های کولر جنرال به نمایش در می آید.

کد خطای  EE

فشار بالای غیر عادی در کولر گازی جنرال، منجر به صدور کد خطای EE می گردد. برای برطرف کردن این ارور باید از تکنسین های تعمیرات کولر گازی جنرال کمک بگیرید.

کد خطای EF 

کد خطای EF  هم به عنوان یک ارور کولر گازی جنرال، نشان می دهید که دمای لوله تخلیه غیر عادی است و نیاز به بررسی دارد. ممکن است این مشکل ناشی از خرابی قطعات داخلی یا سنسورها باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض این قطعات باشد.

این مقاله برای شما مفید است :تعمیر اسپلیت

نمایندگی تعمیرات کولر گازی پیشتاز در مشتری مداری

نمایندگی تعمیرات کولر گازی، فضایی تخصصی است که تکنسین های ماهر تعمیرات کولرگازی در آن مشغول به کار هستند. تعمیر کولر در این مرکز با استفاده از ابزار و تجهیزات بسیار پیشرفته انجام می شود. تعمیرکاران فعال در این مرکز، شناخت کاملی نسبت به قطعات کولر گازی و نحوه عملکرد آنها داشته و می توانند مشکلات این دستگاه را به راحتی برطرف نمایند. لازم به ذکر است که در جهت تامین رفاه کاربران محترم، امکان تعمیر و سرویس کولر گازی در محل نیز در نمایندگی تعمیرات کولر گازی فراهم شده است. به این ترتیب شما عزیزان برای سرویس، تعمیر و شارژ کولر گازی خود از هر برندی، با تحمل کمترین زحمات، با کیفیت ترین سرویس ها را دریافت خواهید نمود. ضمن تماس با این نمایندگی لوازم خانگی، می توانید از خدمات مربوطه در بالاترین سطح کیفی و تخصصی برخوردار شوید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.