جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

راهنمای خرید یخچال

راهنمای خرید یخچال به شما کمک می کند درست انتخاب کنید و بر اساس نیاز های واقعی خود هزینه کنید. با توجه به این امر که امروزه یخچال‌ ها تنوع بسیاری دارند، آشنایی با ویژگی‌های انواع این دستگاه‌ها شما را در انتخاب محصول مناسب‌تر کمک می کند. اگر تصور می کنید که برای خرید یخچال هر چه بیشتر هزینه کنید، محصول بهتری خرید خواهید کرد، باید بدانید که موضوع بستگی به فاکتور هایی دارد که باید آنها را در نظر بگیرید، زیرا برای خرید یک یخچال مناسب اولین و مهمترین نکته، بررسی نوع نیاز و اندازه نیاز شما است. در نظر گرفتن فضای کافی برای قرار دادن یخچال در آشپرخانه و اینکه این دستگاه را برای چه کسی می خرید، بسیار مهم است.

فی المثل یک یخچال فریزر هوشمند شاید برای بسیاری از افراد مسن کاربری نداشته باشد که هیچ کاربری را برای اینگونه افراد هم سخت کند. بنابراین قبل از اینکه اقدام به خرید کنید، به خوبی نیاز ها و احتیاجات خود را تعیین کنید و بر همان اساس هم هزینه ای در نظر بگیرید و در همان رنج قیمت یک دستگاه مناسب برای خود خریداری کنید. یک باردیگر یادآوری می کنیم که در راهنمای خرید یخچال توجه ابعاد موجود در فضای آشپزخانه و عادات خرید مهم‌ترین مؤلفه‌ها در خرید یخچالی کاربردی عنوان شده است.

راهنمای خرید یخچال

در خرید یخچال به چه نکاتی توجه کنیم؟

ابعاد

راهنمای خرید یخچال به شما می گوید که سایز و اندازه یا همان ابعاد دستگاه را بر اساس نیازهای خود تعیین کنید. دقیقا چه قدر فضا برای قرار دادن یخچال در آشپزخانه و حتی برای وارد کردن یخچال به آشپزخانه خود دارید؟ شما باید هم به فاکتور عرض و ارتفاع و عمق جایی که برای قرار دادن دستگاه در نظر دارید، توجه کنید و هم به عرض و ارتفاع و عمق خود یخچال.

این دو باید کاملا با هم تناسب داشته باشند. توجه کنید که در هنگام اندازه‌گیری لازم است حداقل دو سانتی‌متر فضا در اطراف برای تنفس دستگاه و جلوگیری از داغ شدن آن در نظر بگیرید. اگر این مورد را درست ارزیابی کنید، فضای لازم برای باز و بسته شدن درب یخچال به خودی خود فراهم می شود. فراموش نکنید که برای اینکه بتوانید درب یخچال را راحت و کامل باز کنید، باید جهت باز شدن درب آن به سمت دیوار نباشد.

ظرفیت

راهنمای خرید یخچال به شما توصیه می کند که در هنگام خرید این محصول به ظرفیت دستگاه نیز توجه کنید، برای انتخاب ظرفیت مورد نیاز به این نکته توجه کنید که اگر عادت به ذخیره مواد غذایی دارید، به یخچال بزرگتری نیاز دارید. به طور کلی سبک زندگی شما در انتخاب یخچال مناسب می‌تواند بسیار نقش داشته باشد. شما باید فضای داخل یخچال و طبقه‌بندی موجود در آن را بررسی کنید.

اینکه در قسمت یخچال چه قدر فضا برای قرار دادن میوه و سبزیجات، بطری های آب، شیشه های مربا و … نیاز دارید، خودتان باید تشخیض دهید. یخچال‌ها می‌توانند از ۲ تا ۴۲ فوت مکعب فضا برای ذخیره مواد غذایی داشته باشند. برای مثال یخچال مناسب برای یک خانواده‌ چهار نفره ۱۸ تا ۲۲ فوت مکعب است. توجه کنید که عدد فوت مکعب دقیقا برابر با فضای داخل یخچال نیست و معمولا به دلیل استفاده از موارد مختلف مانند طبقه‌ها و کشوها، فضای کمتری نسبت به عدد عنوان‌ شده در اختیار خواهید داشت.

انواع یخچال ها

پس از اینکه موارد بالا را برای یک انتخاب درست مد نظر گرفتید، با مدل های مختلفی از یخچال ها روبه رو می شوید که هر کدام ویژگی ها و کارایی های خاص خود را دارند. یخچال های فریزر بالا، فریز پایین، دو قلو و ساید ها. در این میان هر یک از این مدل ها خود انواع بسیار متفاوت تری دارند. در این زمان برای انتخاب یک مدل مناسب وقتی فاکتور هایی که در بالا شرح دادیم، برای خود به درستی روشن کردید، باید به سراغ هزینه بروید؛

اینکه برای خرید یک یخچال متناسب با شرایط خود چه قدر می خواهید هزینه کنید، برای انتخاب مدل دستگاه و البته برند آن بسیار اهمیت دارد. توجه کنید که هزینه‌ای که بابت خرید دستگاه می‌پردازید، علاوه ‌بر امکانات و رفاه بیشتر، حکم یک سرمایه‌گذاری هم دارد. یخچال‌های رده‌بالا، مصرف انرژی کمتری در مقایسه با یخچال‌های میان‌رده و پایین‌رده دارند و تاثیر کمتری روی قبض برق می گذارند. خب مسلم است که باید هزینه بیشتری برای خرید این چنین یخچال هایی بپردازید.  فراموش نکنید به‌دلیل وجود قطعات الکترونیکی بیشتر و قطعات مکانیکی، استهلاک مدل‌های رده‌بالا کمتر بوده و نیاز کمتری به هزینه‌ سرویس و تعمیر خواهند داشت؛ بنابراین بخش قابل‌توجهی از هزینه‌ بالایی که برای خرید یک یخچال رده‌بالا می‌پردازید، به مرور زمان پوشش داده می‌شود.

نمایندگی مرکزی یخچال و فریزر

در نمایندگی مرکزی لوازم خانگی به خصوص یخچال و فریزر امکانات فراوانی در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات یخچال فراهم است. اگر قصد تهیه یک یخچال نو دارید یا می خواهید یخچال معیوب خود را تعمیر کنید، با اطمینان کامل از نمایندگی مرکزی یخچال و فریزر کمک بخواهید. در این نمایندگی که با همکاری مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است، کارشناسان در بخش فروش و تعمیر به همه کاربران تهرانی و شهرستانی سرویس های ویژه ای ارائه می دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید.

5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.