اشتراک گذاری

همه چیز درباره سوختن موتور کولر گازی

سوختن موتور کولر گازی اصلا اتفاق خوبی نیست و بدون شک هزینه های بسیاری روی دست شما خواهد گذاشت. اساس کار کولرگازی، موتور یا کمپرسور آن است و اگر این قطعه از کار بیفتد یا به هر دلیلی درست کار نکند، دستگاه نیز از کار خواهد افتاد. سوختن موتور علاوه بر مختل کردن عملکرد کولر گازی، ممکن است به سایر قطعات این دستگاه نیز آسیب برساند. بنابراین این مساله باید در اسرع وقت بررسی شده و برطرف گردد. باید بدانید که این مساله حتی می تواند موجب بروز وضعیت خطرناکی به نام اورلود شده و مشکلات جبران ناپذیری را در کولر گازی شما ایجاد کند.

در ادامه این مطلب شما عزیزان را با نکاتی در خصوص سوختن موتور کولرگازی، دلایل این مشکل و روش های تعمیر آن آشنا خواهیم کرد. البته معمولا شدت آسیب دیدگی به اندازه ای است که امکان ترمیم موتور وجود نداشته و باید این قطعه تعویض گردد. در صورت سوختن موتور کولر گازی با تیم کارشناسی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مرکز سخت افزار ایران تماس برقرار کنید. همکاران ما اقدامات لازم برای ترمیم یا تعویض موتور یا کمپرسور کولر گازی را به بهترین شکل انجام خواهند داد.

4/5 (3 امتیاز)
سوختن موتور کولر گازی

علت سوختن موتور کولر گازی چیست؟

یکی از مهم ترین دلایل سوختن موتور کولر گازی، کار کردن کمپرسور بدون گاز است. به همین دلیل است که همواره تاکید می کنیم شارژ گاز کولر گازی خود را جدی گرفته و به موقع اقدام به انجام دادن آن نمایید. نوسانات برق نیز دلیل دیگری است که می تواند موجب سوختن موتور کولرگازی شود. در این شرایط، ولتاژ بیش از حد وارد دستگاه شده و منجر به ایجاد مشکلی تحت عنوان اورلود می گردد. در این صورت، موتور میسوزد و کولر نمی تواند محیط را خنک سازد.

کثیف بودن کنداسور نیز می تواند منجر به سوختن این قطعه و بروز مشکلات جدی در عملکرد کولرگازی شود. به هر ترتیب، سوختن موتور کولرگازی مساله ای بسیار مهم بوده و نیاز به رسیدگی در اسرع وقت دارد. برای تعمیر موتور کولر گازی می توانید از تیم کارشناسی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعویض موتور کولر گازی

سوختن موتور کولر گازی به اندازه ای حاد است که در اغلب موارد، مانع از تعمیر این قطعه می شود. معمولا وقتی این قطعه می سوزد، تعویض موتور کولر گازی بهترین کاری است که می توان برای بازگرداندن عملکرد دستگاه به حالت اولیه انجام داد. برای این منظور، باید پیش از هر کاری کندانسور باز شود. در مرحله بعد، سر لوله های کمپرسور جوشکاری شده و باز می شوند. حالا می توان موتور را بیرون آورده و جایگزین نمود.

البته پیش از جایگذاری موتور جدید، باید حتما گاز کولر تخلیه شود. سپس موتور ای کمپرسور جدید در دستگاه جایگذاری خواهد شد. معمولا پس از تعویض موتور کولر گازی، مشکل برطرف شده و دستگاه مطابق روال عادی به کار خود ادامه خواهد داد. برای تعویض بی نقص موتور می توانید روی مهارت و دانش فنی تیم تعمیرات سرویس کولر گازی در منزل و محل مور نظر خود حساب کنید.

نحوه تعمیر موتور کولر گازی

اگرچه عمدتا تنها راه حل سوختن موتور کولرگازی ، تعویض این قطعه است، اما برخی از خرابی های کمپرسور قابل تعمیر هستند. نحوه تعمیر موتور کولر گازی به شکل زیر است:

1- کولر گازی را خاموش و از برق جدا کنید.

2- پنل کولر گازی را باز کنید.

3- اتصالات مربوط به کمپرسور یا موتور را با دقت باز کنید.

4- موتور کولر گازی را از دستگاه بیرون آورید.

5- درب کمپرسور را با استفاده از پیچ گوشتی باز کنید.

6- اتصالات و گیره های بخش های داخلی کمپرسور را باز کنید.

7- اجزای آسیب دیده موتور را تعمیر یا تعویض کنید.

8- اتصالاتی که باز کرده بودید را مطابق قبل ببندید.

9- درب موتور را ببندید.

10- موتور یا کمپرسور کولر گازی را در جای قبلی اش نصب کنید.

11- پنل دستگاه را ببندید.

12- کولر گازی را روشن کرده و بررسی کنید که به درستی کار کند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

اشتراک گذاری