جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر هیتر ظرفشویی

تعمیر هیتر ظرفشویی از خدمات تخصصی واحد تعمیرات ظرفشویی در تعمیرگاه اصلی لوازم خانگی است. هیتر ماشین ظرفشویی از قطعات مهم این دستگاه است که با خراب و معیوب شدن آن، پروسه شستشو با مشکلات جدی روبه رو می شود. کارشناسان در حوزه تعمیر هیتر ظرفشویی این گونه می گویند که با خرابی این بخش از دستگاه، امکان تعمیر برای آن وجود ندارد و باید تعویض شود تا دستگاه بتواند دوباره به شکل صحیح کار کند.

اما مسئله مهم این است که تعویض این قطعه باید در یک مرکز معتبر و مجهز انجام شود. زیرا استفاده از قطعه با کیفیت است که می تواند تضمین کننده سلامت دستگاه باشد. لذا توصیه می کنیم که با هدف تعمیر هیتر ظرفشویی به یک مرکز معتبر مراجعه کنید و تعویض این قطعه را با اطمینان کامل انجام دهید.

تعمیر هیتر ظرفشویی

هیتر کدام بخش از ماشین ظرفشویی است؟

Heater یکی از قطعات داخلی ماشین ظرفشویی است که مسئول گرم کردن آب در ماشین ظرفشویی است. هیتر آب داخل ظرفشویی را داغ می کند و دستگاه با این آب داغ ظرف ها را شست و شو می دهد. اگر هیتر خراب باشد، ظرف ها درست و تمیز شسته نمی شوند. لذا اگر سیستم هیتر ظرفشویی خراب شد و عملکرد همیشگی را نداشت؛ سریع تر باید برای تعمیر هیتر ظرفشویی یا بهتر است بگوییم تعویض آن اقدام کنید.

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید :نصب ماشین ظرفشویی

علائم خرابی هیتر ماشین ظرفشویی

وقتی هیتر ظرفشویی خراب می شود، پیغام خطای تمیز نشدن ظرف را از طریق پنل ظرفشویی نشان می دهد. اینجاست که باید بتوانید این کد خطا را ترجمه کنید. برای این کار هم می توانید از واحد تعمیرات ماشین ظرفشویی کمک بگیرید و هم از دفترچه راهنمای دستگاهتان. وقتی هیتر درست کار نکند، آب به خوبی گرم نمی شود و در نتیجه ظرف ها به خوبی تمیز نمی شوند.

 نحوه تعویض هیتر ظرفشویی

برای تعویض هیتر ظرفشویی به ابزاری نظیر المنت هیتر ، پیچ گوشتی، انبردست و حوله نیاز دارید. به این موضوع توجه کنید که هر چند نحوه انجام این تعویض را به اختصار در ادامه شرح می دهیم، اما هرگز توصیه نمی کنیم که در صورت نداشتن تخصص و مهارت لازم این کار را شخصا انجام دهید. زیرا بدون شک به دلیل ناشی بودن به باقی قطعات ظرفشویی آسیب وارد خواهید کرد. در هر صورت برای شروع  باید دستگاه را از منبع برق جدا کنید.

شیلنگ آب را نیز جدا کنید. ظرفشویی را به پشت قرار دهید و پنل پشتی دستگاه را باز کنید. هیتر فلوتروس را در قسمت پشتی ظرفشویی پیدا کنید و با باز کردن پیچ های مربوطه، صفحه زیری دستگاه را جدا کنید. در این مرحله از تعویض هیتر ظرفشویی، سنسور آنتی-فلود را در بیابید و پمپ و هیتر ظرف شویی را باز کنید. اکنون می توانید هیتر جدید را جایگزین کنید. برای جمع کردن کار، مراحل را از انتها به ابتدا دنبال کنید.

این مقاله برای شما مفید است :قطعات ماشین ظرفشویی

 نمایندگی تعمیر ظرفشویی

نمایندگی تعمیر ظرفشویی مرجعی امن و مطمئن است که به کمک آن می توانید دستگاه معیوب خود را تعمیر کنید. این نمایندگی با همکاری مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است. نمایندگی تعمیر ظرفشویی مجهز به ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته ای است که کمک می کنند عیب یابی دقیقی از ماشین ظرفشویی معیوب انجام شود و سپس مسیر تعمیر و ترمیم در پیش گرفته شود.

نمایندگی تعمیر ظرفشویی تمام سرویس ها و خدمات خود را همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی ارائه می دهد. مهم نیست که ماشین ظرفشویی شما از کدام مدل و کدام برند باشد، فنی کاران و تکنسین های نمایندگی تعمیر ظرفشویی با ساختار انواع و اقسام این دستگاه ها آشنایی دارند و به خوبی از پس تعمیرات بر می آیند. می توانید برای دریافت اطلاعات و جزئیات بیشتر تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری